Cabello-CP462-18
Make 4 interest-free payments of $47.49 fortnightly and receive your order now.
- No shipping costs if no returns. Delivery Info
- Click & Collect: Free in-store pickup. Pickup Info
- Hassle free return policy. Returns Info
Features
- Leather and synthetic upper with leather and textile lining
- Elastic gusset and side zip for easy access
- A mix of leather, suede and patterned leather on the upper for a stylish finish
- Padded collar reduces irritation and gives extra cushioning
- Leather-lined, cushioned innersole is removable to accommodate your orthotics
- PU sole unit is durable, lightweight, shock-absorbing and extremely comfortable
- 4.5cm wedge heel provides you with all-day comfort
- This style will fit a medium to wide foot
(CP462-18BlackCombo_39)
| SKU | CP462-18BlackCombo_39 |
| Barcode # | 9333333313570 |
| Brand | Cabello |
| Shipping weight | 0.7500kg |
| Shipping width | 0.200m |
| Shipping height | 0.120m |
| Shipping length | 0.300m |
| Shipping cubic | 0.007200000m3 |

More info

