Cabello Stitchdown Strobels 5072-27
Make 4 interest-free payments of $42.49 fortnightly and receive your order now.
- No shipping costs if no returns. Delivery Info
- Click & Collect: Free in-store pickup. Pickup Info
- Hassle free return policy. Returns Info
Another Cabello favourite
Features
- Leather upper and synthetic padded lining
- Velcro closure with button detail that allows the perfect fit for your foot
- Leather-lined, cushioned innersole is removable to accommodate your orthotics
- Synthetic, flexible, minimum slip sole with 60mm heel depth
-This style will fit a wide foot
(5072-27Black_40)
| SKU | 5072-27Black_40 |
| Barcode # | 9333333099344 |
| Brand | Cabello |
| Shipping weight | 0.7740kg |
| Shipping width | 0.190m |
| Shipping height | 0.120m |
| Shipping length | 0.300m |
| Shipping cubic | 0.006840000m3 |

More info