Django & Juliette Teni
Make 4 interest-free payments of $37.49 fortnightly and receive your order now.
- No shipping costs if no returns. Delivery Info
- Click & Collect: Free in-store pickup. Pickup Info
- Hassle free return policy. Returns Info
Features
- Soft leather upper and leather lining
- Functional top zip on elastic for easy access and all-day comfort
- Cork trimmed sole and bright metallic zips give added style
- Removable, leather-lined, cushioned innersole to accommodate orthotics
- 3cm sneaker platform sole for all-day comfort
- This style will fit a medium-width foot
(TeniBlackBlackSole_39)
| SKU | TeniBlackBlackSole_39 |
| Barcode # | 4434745027934 |
| Brand | Django & Juliette |
| Shipping weight | 0.7500kg |
| Shipping width | 0.200m |
| Shipping height | 0.120m |
| Shipping length | 0.300m |
| Shipping cubic | 0.007200000m3 |
| Assembled height | 0.120m |
More info

